Enne ja pärast projektid

Mõnikord kohe on selline tunne, et tahaks mingit muutust! Isegi kui mööbel on veel täitsa ustav ja hea, tekib soov seda tänapäevaga ja oma muutunud maitsega paremini kokku sobima panna. Rääkimata juhtumitest, kus mööblitükk lausa karjub parandamise järele. Siis tasuks enne kärurenti ja jäätmejaama otsa korraks maha istuda ning järele mõelda, ehk õnnestub asja veel päästa! Nõnda on mitmest inetust pardipojast majaehe ja pilgupüüdja saanud. 
Siin on vaid mõned näited meie tehtud töödest koos enne ja pärast piltidega:
Need kolm asja olid korraga Marketplace'is müügis. Süda läks haledaks, kuuldes,et külatisleri tehtud iludustele enam kasutust ei leidu. Põhjuseks oli ilmselt ka see, et keegi  hoolas pereliige nad 30 aastat tagasi põrandavärviga üle oli võõbanud. See oli puhas "halastusost" emotsiooni pealt. Lootsime, et värvi alt tuleb välja väärtuslik vana puit. Kuid ei läinud nii, värv hoidis trotslikult kinni väheväärtuslikust aluspinnast. Nii seisis kolmik meie garaažis veel üle ühe talve. Koroonakevadel 2020 sai juugendkummut ja funk-kapp välja võetud ja korda tehtud.
Mõlemad said korraliku pesu ja seestpoolt tapeedieemalduse,  väljast kerge lihvi ning värske värvi ja vahatuse. Nüüdseks staaritsevad mõlemad Tartus, 100 aastat vana maja korteris, tundes end seal vägagi koduselt. Eriti funk- kapike , kuna tema sai kokku oma sugulaste - funkpuhveti ja -riidekapiga.


Suvel tegid tõelise ümbersünni läbi sama korteri sektsioon ja riidekapp, transformeerudes tugevaks ning vägagi kaasaegseks köögimööbliks. Talupojamõistus lihtsalt tõrkus korralikku puitplaati utiili viimast ning melamiinist ja MDF-ist kööki asemele tellimast. Eks nuputamist ja võimlemist oli omajagu, kuid tulemus tasus ära. Tisleri abiga sai jätkatud alumiste uste plaate, sest nende taha pidid mahtuma kodumasinad. Säilitada õnnestus ka kõik algupärased, ägedad hinged. Värviks valisime julge rohelise, tööpinnaks paksu vineeri, et tabada üle tee asuva Aparaaditehase nooruslik-boheemlikku vaibi. Kogu protsessi lihtsustas Nordic Chic kriidivärvi kasutamine.
https://rohelineateljee.ee/mooblivarvid/kriidivarvid Esiteks nakkus see isegi polüesterlakile, kattis ülihästi  ning andis võimaluse kiiresti ja paindlikult vajalikke parandusi teha. Köök sai viimase lihvi kolme kihi Nordic Chic laki näol ning kõike seda kodustes tingimustes, mitte tööstusliku värvimise töökojas. Ja tagatipuks - kui tulevikus peaks tekkima soov köögi värvi muuta, piisab pesust ja kergest karestusest ning võibki uuesti värvida!

Kööki oli vaja ka istumisnurka. Sõbralt sõbrale poest leidsime kaks kena tooli, mis vajasid vaid kangavahetust. Teise ringi laud on mustaks värvitud ja lakitud: 


Veel üks varasem köögiprojekt- köögilemööblile oli tarvis juurde saart. Tellides oleks see maksnud üsna palju. Nii tulid taas kord appi vanad asjad - olemasolev kummut ja juurdeostetud riiul "panid seljad kokku"ja vola! 
Mõõtulõikamisel ja ühendamisel kasutasime küll jälle veidi tisleri abi, kuid sama töötasapid, värv ja käepidemed aitasid kõik taskukohase hinnaga ühtseks tervikuks siduda:


See leidlaps jõudis meieni sugulase kaudu. Kohale jõudes oli ta üsna räsitud moega, jalad all lausa tudisesid. Laud sai osadeks võetud, puhastatud ja lihvitud, korralikult kokku tagasi liimitud ning piimavärviga üle värvitud saavutamaks algupärasele lähedast looki. Viimistletud kanepiõliga. Spoonitäkked, mis külje pealt väljas olid, jätsime meelga alles, et mitte lauakest nö liiga üle vuntsida. Meie vaatenurgast on ta lihtsalt ajahambaga ajakirjalauake: 


See hirmraske sovjetiaegne diivanilaud vaevles sügavas identiteedikriisis. Eemaldasime oma lemmiku, veebaasil värvieemaldajaga https://rohelineateljee.ee/varvieemaldajad kogu vana laki, lihvisime ja õlitasime. Välja koorus efektse puidusüüga kaunitar. Ägedad mustad jalad aitavad plaadi ilu veelgi rõhutada:


Puit on puit ja puit meile meeldib! Kuid vahel on mõni asi siiski liiga puidune, et tänapäeva sobituda. See kena kujuga tugev kummut oleks justkui aega kinni jäänud. Teate küll, sinna suvilakooperatiivide aega, kus laed ja seinad olid puitlaudisega kaetud, lisaks veel laudpõrandad... Ka mööbel oli  loomulikult puidust, tavaliselt männipuidust. Aja jooksul hakkas kõik see puit üha enam kolletuma  ja ära tüütama. Mis siis teha? Ei saa ju korralikku kummutit maha kanda!? Eriti kui tal on tapitud sahtlid ja vineerist tagused.
Seekord tuli jälle appi traditsiooniline kriidivärv. Eelnevalt kummut puhastati ja krunditi kolletumist takistava krundiga: https://rohelineateljee.ee/viimistlusvahendid/nordic-chic-krunt
Kahest kihist värvist piisas täiesti. Kerguse ja õhulisuse rõhutamiseks sai lisatud veel ka siirdepilt ja uued nupud.
Lõpuks katsime kogu kummuti veebaasil lakiga: https://rohelineateljee.ee/viimistlusvahendid/nordic-chic-lakk


Täpselt sama lugu ka selle lauaga- liiga kollane, liiga vanailmeline. Iseenesest tugev konstruktsioon, ilusad treitud jalad ja praktiline vaheplaat. Päris valget ei tahtnud, segasime tooni soojaks hallikaks, žablooniga mesimummid ka peale, et lõbusam oleks, lõpetuseks lakk ja valmis ta oligi: 


See kapike on tehtud arvatavasti mitte eriti ammu kusagil Kesk-Euroopas, ehkki on üritatud järele aimata mingit  ammuolnud ajastut. Tema peal sai tehtud esimesed katsetused piimavärvi, vahelihvide ja kanepiõliga. Lõpptulemus jäi mõnusalt siidine, tunnetuslikult vana kuid siiski värske: 

Õnnelik leid järelturult, vana hea Võru Tarmeko kummut, millesarnaseid täna enam ei toodeta. Kiftid ühendused, tugevatel puusiinidel lobedalt liikuvad sahtlid, kuhu saab kõik majapidamise pudi-padi sortide järgi kenasti ära mahutada. Igale sahtlile saab sisule viitava sildi panna. See väike kummut lausa palus endale musta kuube. Kaks kihti Nordic Chic Black Diamond'it andis soovitud tulemuse, jättes samas aimatavaks tapikohad ja kena puusüü. 
Viimistluseks kasutatud Nordic Chic läbipaistvat vaha:
https://rohelineateljee.ee/viimistlusvahendid/nordic-chic-mooblivaha-1

 Kui siin nähtu inspireeris sind mõnd oma mööblitükki muutma, siis anna tuld! Ei tea millest alustada või tahad, et teeksime töö sinu eest? Võta meiega ühendust tasuta konsultatsiooniks: 

Email again:
Järgmine
Video kriidivärvide kasutamisest

Vastused puuduvad

Email again: